Sauvignon 2017
Biele vína

Sauvignon

víno biele polosuché 2017

Víno s chráneným označením pôvodu, akostné s prívlastkom neskorý zber, biele polosuché.

Víno žlto - zelenej farby. Ľahké, svieže víno s odrodovým charakterom. Chuť vyvážená, plná zrelých egrešov a broskýň, trávnatých a žihľavových tónov. 

Klasifikácia: 
víno s chráneným označením pôvodu cukornatosť hrozna 21⁰NM zvyškový cukor 11,0 g/l celkové kyseliny 6,65 g/l biele polosuché víno
Pôvod: 
Južnoslovenská vinohradnícka oblasť, vinohradnícka obec Dvory nad Žitavou, vinohradnícky hon Viničný vrch.
Vlastnosti: 
Sauvignon má charakteristické spektrum vôní, ktoré v slabších ročníkoch resp. pri mladom víne silne pripomínajú vôňu žihľavy, lúčnych tráv, alebo čiernych ríbezlí či egreša. V lepších rokoch a s postupným zrením víno vonia po zrelých broskyniach, prípadne po exotickom ovocí, po grapefruite, s jemnými muškátovými tónmi.
Podávanie: 
Odporúčame podávať v kombinácii s pikantnými, korenenými a výdatnejšími mäsami a hydinou, je vhodné aj k jemným syrom, zeleninovým šalátom, či údeným rybám. Mladé víno je možné kombinovať s pečeným moriakom alebo bažantom. Fľašovo zrelé víno, prípadne Neskorý zber sú vhodné aj ako aperitív resp. víno k dezertom. Sauvignon je ušľachtilé víno k slávnostným príležitostiam. Podáva sa pri teplote 8 až 11⁰C.
Cena: 
7€
Alkohol: 
12,5%
Objem: 
0,75 L
Balenie: 
kartón (6 x 0,75l)