Rizling vlašský
Biele vína

Rizling vlašský

víno biele polosladké 2017

Víno s chráneným označením pôvodu, akostné odrodové víno, biele polosladké, ročník 2017.

Víno svetlej žltozelenej farby poteší živým ovocným až korenistým buketom a príjemnou šťavnatou chuťou s tónmi po citrusoch, egrešoch a čerstvo natrhaných jablkách. V ľahkej ovocnej dochuti sa objavujú bazové a muškátové tóny so štipkou bieleho korenia.

Klasifikácia: 
víno s chráneným označením pôvodu cukornatosť hrozna 21⁰NM zvyškový cukor 16,0 g/l celkové kyseliny 6,81 g/l biele polosladké víno
Pôvod: 
Južnoslovenská vinohradnícka oblasť, vinohradnícka obec Abrahám, vinohradnícky hon Háje Abrahámske.
Vlastnosti: 
Rizling vlašský dáva víno plné a harmonické, s vyrovnanou kvalitou aj v menej priaznivých ročníkoch. Pre svoj vyšší obsah kyselín si dlho uchováva svoju sviežu neutrálnu chuť a mladistvý dojem. Preto je vhodné na archiváciu. Akostné víno dosahuje najlepšiu fľašovú zrelosť v rozpätí 1 až 4 rokov.
Podávanie: 
Odporúčame k studeným predjedlám aj pikantným, obloženým chlebíčkom, jemným paštétam, bravčovému na prírodno, prípadne k fádnejším jedlám, kde je nutné povzbudiť chuť kyselinkou. Ako mladé víno je vhodné aj k zabíjačkovým špecialitám. S Rizlingom vlašským vynikne aj chuť pstruha na masle, kreviet alebo teľacieho na prírodno. Vychutnajte si ho pri teplote 9-11 °C.
Cena: 
7€
Alkohol: 
11,5 %
Objem: 
0,75 L
Balenie: 
kartón (6 x 0,75l)