Pálava 2018
Biele vína

Pálava

víno biele sladké 2018

Víno s chráneným označením pôvodu, akostné s prívlastkom bobuľový výber, biele, sladké

Robustné, plné víno odrody Pálava sme v našom vinárstve vyrobili z nádherne vyzretého hrozna, ktoré dodalo vínu sýto zlatú farbu a medovú vôňu s podtónmi hrozienok a rozkvitnutých ruží. Chuť je medovo vyzretá, intenzívna, pripomínajúca marhuľový kompót s medovkovým nádychom.

Klasifikácia: 
Víno s chráneným označením pôvodu cukornatosť hrozna 26⁰NM zvyškový cukor 45 g/l celkové kyseliny 6,17 g/l biele sladké víno
Pôvod: 
Malokarpatská vinohradnícka oblasť, vinohradnícky rajón Hlohovecký, vinohradnícka obec Dvorníky, vinohradnícky hon Taličmany
Vlastnosti: 
Odroda Pálava vznikla krížením Tramínu červeného a Muller Thurgau na Morave. Robustné, plné víno s harmóniou všetkých zložiek. Medová vôňa s podtónmi hrozienok a rozkvitnutých ruží si Vás jednoducho podmaní. Chuť je vznešená, medovo vyzretá, intenzívna pripomínajúca marhuľový kompót s medovkovým nádychom. Medzi milovníkmi vzácnejších mokov sa teší vysokej obľube.
Podávanie: 
Môže sa podávať k jemne koreneným špecialitám ázijskej kuchyne, taktiež sa k nemu hodia údené a parené syry, Mozzarella, biele mäso, hydina, ryby na grile. Ochutnajte ho aj v kombinácii s jemnými paštétami alebo ako doplnok k dezertom. Odporúčaná teplota na podávanie je 10 – 12 °C.
Cena: 
9€
Alkohol: 
12,5
Objem: 
0,5
Balenie: 
6 ks v kartóne (6 x 0,5l)