Müller Thurgau 2018
Biele vína

Müller Thurgau

víno biele suché 2018

Víno s chráneným označením pôvodu, akostné odrodové, biele suché

Ľahké svieže víno s ovocným charakterom. Farba vína je svetlo žltozelená s iskrou do zlata. Má muškátovo - kvetinovú vôňu, vonia po vanilke a mandliach, v jemnej aróme môžete objaviť aj grepovú šupku. Chutí jemne, ľahšie a sviežo s príjemnými aromatickými a chuťovými tónmi. V ovocnej korenistej chuti sa objavuje hrozno, broskyne i jablká. 

Klasifikácia: 
Víno s chráneným označením pôvodu, cukornatosť hrozna 19⁰NM, zvyškový cukor 5,6 g/l, celkové kyseliny 6,51 g/l biele suché víno
Pôvod: 
Malokarpatská vinohradnícka oblasť, vinohradnícka obec Dvorníky, vinohradnícky hon Veľký Háj
Vlastnosti: 
Farba vína je svetlo žltozelená. Vonia po vanilke a mandliach, aróma prechádza cez jemne muškátovú až po žihľavovo-broskyňovú. Chutí jemne, ľahšie a sviežo s príjemnými aromatickými a chuťovými tónmi. Müller je extraktívne, harmonické, stredne plné víno. Obľubujú ho najmä mladí konzumenti a dámy.
Podávanie: 
Müller-Thurgau je ideálny v kombinácii s rôznymi úpravami sladkovodných rýb s jemnými omáčkami, bielym mäsom a hydinou pečenou alebo grilovanou bez omáčok. Vhodný je tiež k dusenej zelenine, studeným predjedlám, resp. studeným misám, ale aj k ovocným dezertom. Jeho jemné aromatické charakteristiky vyniknú v kombinácii so syrom. Ideálna teplota na podávanie je 11-13°C.
Cena: 
7€
Alkohol: 
12 %
Objem: 
0,75l
Balenie: 
6 ks v kartóne (6 x 0,75l)