Müller Thurgau 2017
Biele vína

Müller Thurgau

víno biele polosladké 2017

Víno s chráneným označením pôvodu, akostné odrodové, biele polosladké.

Ľahké svieže víno s ovocným charakterom. Farba vína je svetlo žltozelená s iskrou do zlata. Má muškátovo-kvetinovú vôňu. Chutí jemne, ľahšie a sviežo s príjemnými aromatickými a chuťovými tónmi. V ovocnej korenistej chuti sa objavuje hrozno, broskyne i jablká.

Klasifikácia: 
víno s chráneným označením pôvodu cukornatosť hrozna 19⁰NM zvyškový cukor 21,6 g/l celkové kyseliny 6,71 g/l biele polosladké víno
Pôvod: 
Malokarpatská vinohradnícka oblasť, vinohradnícka obec Tehla, vinohradnícky hon Kováčová.
Vlastnosti: 
Chutí jemne, ľahšie a sviežo s príjemnými aromatickými a chuťovými tónmi. Charakteristický je nižší obsah kyselín, vďaka ktorému je Müller-Thurgau extraktívne, mäkšie, harmonické, stredne plné víno. Obľubujú ho najmä mladí konzumenti a dámy.
Podávanie: 
Müller-Thurgau je ideálny v kombinácii s rôznymi úpravami sladkovodných rýb s jemnými omáčkami, bielym mäsom a hydinou pečenou alebo grilovanou bez omáčok. Vhodný je tiež k dusenej zelenine, studeným predjedlám, resp. studeným misám, ale aj k ovocným dezertom. Jeho jemné aromatické charakteristiky vyniknú v kombinácii so syrom. Údajne vynikajúci je s husacou resp. kačacou pečienkou. Ideálna teplota na podávanie je 11-13°C.
Cena: 
7€
Alkohol: 
10,5%
Objem: 
0,75 L
Balenie: 
kartón (6 x 0,75l)