Merlo 2017
Červené vína

Merlo

víno červené suché 2017

Víno s chráneným označením pôvodu, akostné značkové víno, červené, suché

Tmavá, rubínovo - červená farba s červeným okrajom a výraznou viskozitou. Príjemná ovocná vôňa s nádychom čerešňovej kôstky a višňového kompótu. V šťavnatej a sviežej chuti sa nachádza aj stopa sladkého drievka a čiernych lesných plodov.

Klasifikácia: 
víno s chráneným označením pôvodu cukornatosť hrozna 21⁰NM zvyškový cukor 2,6 g/l celkové kyseliny 6,29 g/l červené suché víno
Pôvod: 
Nitrianska vinohradnícka oblasť, vinoradnícka obec Báb, vinohradnícky hon Stará hora.
Vlastnosti: 
Merlo spôsobuje nenapodobiteľný a očarujúci chuťový zážitok. Je plný, vskutku harmonický, ovocný, so sympatickou plnosťou i extraktom a s vyššou hladinou alkoholu. Má rubínovú farbu strednej intenzity s purpurovým nádychom po okraji. Vôňa je extraktívna, plná s nádychom čerešňovej kôstky a višňového kompótu. Chuť je plná, čistá a komplexná, najmä po čerstvých hroznách a čiernych lesných plodoch. Merlot má relatívne málo kyselín a trieslovín, čo mu dáva hladkú, zamatovú chuť. Mladé vína bývajú menej odrodovo výrazné a typické. Fľašové víno má optimálnu kvalitu po 2 až 3 ročnom vyzretí. Dlhším zretím sa víno sfarbuje až do fialova, vo fľašiach vydrží aj desiatky rokov. Ak si chce labužník pochutiť na zamatovo hladkom červenom víne, nesklame sa, keď siahne po fľaši, v ktorej prevláda merlot.
Podávanie: 
Dobrý Merlot si žiada mäso výraznejšej chuti – teda hovädzinu aj divinu, ako aj korenené a ochutené červené mäsá. Typická je aj jeho kombinácia s bažantom, divou kačicou, grilovaným lososom, hodí sa aj k rizotu a cestovinám. Zo syrov sa Merlot priatelí s vyzretými plesňovými syrmi, s modrou i bielou plesňou. Odporúčaná teplota na podávanie je 17 – 19° C.
Cena: 
7€
Alkohol: 
13,0 %
Objem: 
0,75l
Balenie: 
6 ks v kartóne (6 x 0,75l)