Červené vína

Cabernet Sauvignon

víno červené suché 2015

Víno s chráneným označením pôvodu, akostné s prívlastkom neskorý zber, červené suché.

Vôňa je intenzívna, pôsobí ovocne s typickým prejavom čiernych ríbezlí. Ľahký závan bylinných aróm a celkový prejav pôsobí mäkšie vďaka čokoládovej aróme. Chuť vína je komplexná a extraktívna.

Klasifikácia: 
víno s chráneným označením pôvodu cukornatosť hrozna 24⁰NM zvyškový cukor 2,2 g/l celkové kyseliny 5,5 g/l červené suché víno
Pôvod: 
Nitrianska vinohradnícka oblasť, vinohradnícka obec Báb, vinohradnícky hon Malobábska hora.
Vlastnosti: 
Farba je intenzívne červená až jasno tehlovočervená, vonia po čiernych ríbezliach, môžu sa vyskytnúť jemné fialkové tóny alebo tóny pripomínajúce vôňu cédrového dreva, prípadne čierne korenie. Buket je výnimočný, typický odrodový. Chuť je výrazná, zrením nadobúda plnosť a odrodový charakter. Podobne ako vôňa pripomína čierne ríbezle. Víno zreje pomalšie, rok zrelo v drevenom sude a následne vo fľaši. Cabernet sauvignon poskytuje výnimočné, vzácne a ušlachtilé víno s nezameniteľnými vlastnosťami.
Podávanie: 
Vznešenosť zrelého vína si vyžaduje vyberané jedlá z tmavého mäsa, najlepšie diviny, hovädzieho alebo baraniny či jahňaciny, ale hodí sa aj k husi alebo kačici. Chuť vynikne pri pikantnejších úpravách mäsových jedál. V studenej kuchyni odporúčame v kombinácii so syrmi s modrou plesňou. Odporúčame podávať pri teplote 13 až 16 ⁰C.
Cena: 
8€
Alkohol: 
13,5%
Objem: 
0,75l
Balenie: 
kartón (6 x 0,75l)