O nás

Vinárstvo Mahid má vyše desaťročnú históriu a obrovské nadšenie zakladateľov: troch kamarátov z jednej ulice, ktorých spojila láska k vínu.
 
Náš príbeh sa začal písať v malej klembovej pivnici v roku 2001 vo Veľkej Mači. Začali sme s niekoľkými demižónmi a mali sme viac nadšenia ako vedomostí, no už prvý ročník dopadol nad naše očakávania.

Boli sme hladní po skúsenostiach a informáciách. Mali sme šťastie, že sa nás chopili skúsenejší kolegovia a naša láska k dobrému vínu nás hnala rýchlym krokom ďalej. Už po pár rokoch sme prešli k riadenému kvaseniu a produkciu sme zvýšili na tisíce litrov. Držíme sa jednoduchých zásad: vyberáme to najlepšie lokálne hrozno a poctivo ho spracujeme.

Prelomový bol pre nás rok 2014, keď sme si povedali, že takéto dobré víno si už viac nemôžeme nechávať pre seba a rozhodli sme sa otvoriť seriózne vinárstvo.

Mali sme svojich poradcov, zainvestovali sme do najmodernejších technológií a produkciu sme zvýšili desaťnásobne. A nás to baví stále viac a viac. Veľa sa učíme, chodíme sa inšpirovať do sveta, pomáhajú nám špičky v obore ako napríklad enológ Dávid Cíferský. 

Všetko si odmakáme sami, práca s hroznom je drina, ale nás tešia výsledky: čoraz viac predaných fliaš a napríklad sme sa dostali aj na titulku prestížneho vinárskeho magazínu Vinotéka.

V našej ponuke nájdete overené klasické odrody ako Rizling alebo Frankovka. Veľmi nás baví pracovať aj s novosľachtencami ako Devín a Dunaj. Viac o našich vínach si prečítate TU.

Ozvite sa nám, radi vás privítame v malebnej dedinke Veľká Mača a pripravíme pre vás ochutnávku. Všetky potrebné kontakty získate TU.

 

Vino Mahid 

 

 

Ružové víno Cabernet SavignonVino Mahid Vino Mahid

 

 
Víno Mahid 1
Víno Mahid 2
Víno Mahid 3
Víno je našou vášňou
lokálne víno s tradíciou.
Vinomahid

Kde nás nájdete

Používaním tejto stránky súhlasíte s Cookies. Rozumiem